KONST / Litografier / Färglitografi 14965471
nr 1496 5471
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Signerad, numrerad 124/440, Hötorget. Färglitografi, bildmått: 40x48 cm, yttermått inklusive ram: 48x55 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 18:50:45
14/10 23:49:30
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon